Єдиний урок безпеки дорожнього руху 12.12.2017
/Files/images/__80.png

/Files/images/27-04-15.jpg

Вітаємо шкільну команду ЮІР з перемогою у номінації "Теоретичні знання Правил дорожнього руху" у районному етапі Всеукраїнського конкурсу ЮІР 2016/2017 н.р., квітень

/Files/images/4bbz0dBgg0s.jpg

/Files/images/DSC00200.JPG

Змістовно пройшов День цивільного захисту 14.05.2017

/Files/images/V7Q6j3g8A7U.jpg

/Files/images/6i2SVILMhhg.jpg

Бесіди з запобігання правопорушень та негативних явищ з пердставниками поліції січень- березень 2017 року

/Files/images/mA4bdGRk-vI.jpg

Тиждень охорони праці 28.04.2017

ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ 2016/2017 н.р.

План заходів

/Files/images/DSC05285.JPG

Конкурс плакатів 5-9 класи

/Files/images/DSC05287.JPG

Конкурс малюнків 1-4 класи

В проведенні Тижня дорожнього руху прийняли участь 100% учнів школи

/Files/images/cK30SRqXgCM.jpg

/Files/images/wKagyxV5B88.jpg

/Files/images/IMG_20160429_090505.jpg

/Files/images/IMG_20160524_114557.jpg

БЕЗПЕЧНИЙ РУХ ДО ШКОЛИ

/Files/images/РУХ ДО ШКОЛИ.png

Нормативно-правові акти


НОРМАТИВНО - ПРАВОВА БАЗА (завантажити архів)

Наказ МОН України від 07.10.2013 № 1365 ''Про внесення змін до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах''


МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ТА ПОРАДИ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ДИТЯЧОГО ТРАВМАТИЗМУ

/Files/images/dsc00388.jpg

/Files/images/dsc00390.jpg

1. Нагадайте дітям про електробезпеку!

2. Методичні рекомендації та поради щодо попередження дитячого травматизму під час зимових канікул

3. ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

4. БЕЗПЕКА ДОРОЖНЬОГО РУХУ

5. БЕЗПЕКА НА ВОДІ І НА ЛЬОДУ

6. БЕЗПЕКА ПІД ЧАС ЕКСКУРСІЙ І ТУРИСТИЧНИХ ПОХОДІВ

7. БЕЗПЕКА В ПОБУТІ

8. ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ У РАЗІ ВИНИКНЕННЯ АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЙ, СТИХІЙНИХ ЛИХ ТА НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ

9. ПРАВИЛА НАДАННЯ ПЕРШОЇ (ДОЛІКАРСЬКОЇ) ДОПОМОГИ


УРОКИ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ


ПРАВИЛА ДОРОЖНЬОГО РУХУ

/Files/images/ДОР1.jpeg

1.1. Організація дорожнього руху. Правила безпеки при переході вулиці Існує правосторонній, лівосторонній, односторонній і двосторонній дорожній рух. У нашій країні транспорт рухається з правого боку або в одному напрямку. Пішоходи, щоб не створювати аварійної ситуації на дорогах, мають переходити проїзну частину по переходах — підземних, надземних або наземних. При наземному переході необхідно подивитися ліворуч, а дійшовши до середини дороги,—праворуч.

1.2 Типи перехресть. Правила переходу дороги на перехрестях Перехрестям називається місце перетину вулиць. Воно є регульованим і нерегульованим. На регульованому перехресті рух транспорту упорядковується за допомогою регулювальника або світлофора. Переходити дорогу необхідно тільки на зелене світло світлофора. Якщо перехрестя регулюється регулювальником, то слід підкорятися його сигналам. Пішоходи не повинні затримуватися чи зупинятися на дорозі, переходити перехрестя по діагоналі. За відсутності і світлофора, і регулювальника перехрестя є нерегульованим. Переходити його слід біля знаку «Пішохідний перехід» або по дорожній розмітці «зебра».

1.3. Правила переходу вулиці після висадки з міського транспорту. Після висадки з транспорту автобус і тролейбус обходять позаду, а трамвай попереду.

/Files/images/ДОР3.jpeg

1.4 Дорожні знаки. Існує кілька груп дорожніх знаків: попереджуючі, пріоритетні, забороняючі, наказові, інформаційно-вказівні та знаки сервісу. За допомогою дорожніх знаків учасники дорожнього руху розуміють одне одного.

1.5 Дорожня розмітка. Для зменшення можливості дорожньо-транспортних пригод на дороги наносять дорожню розмітку, яка уточнює або підкреслює вимоги дорожніх знаків. Дорожня розмітка може бути горизонтальною (наноситься на проїзній частині або по верху бордюру у вигляді стріл, ліній, написів) або вертикальною (наноситься на дорожніх спорудах, елементах обладнання доріг у вигляді смуг білого і чорного кольору). Вона допомагає водію вибрати правильне положення транспорту на проїзній частині дороги.

/Files/images/ДОР5.jpeg

1.6 Рух за сигналами регулювальника. Регулювання транспортного руху і пішоходів у необхідних випадках здійснюється регулювальниками. Всі учасники дорожнього руху зобов'язані керуватися сигналами регулювальника, навіть якщо вони суперечать сигналам світлофора, дорожнім знакам і розмітці на дорозі.

/Files/images/ДОР6.jpeg

1.7 Правила поведінки пасижира в автомобілі. Пасажир в автомобілі має поводитися так: — посадку та висадку з легкового автомобіля слід здійснювати не на проїзній частині, а в спеціально відведених місцях або біля бордюру і лише після повної зупинки транспорту; |найголовніше — не зі сторони руху транспорту; — під час руху автомобіля не можна відволікати водія; чіпати ручки дверей; гратися гострими предметами; висовувати руки і голову у вікна автомобіля; — треба обов'язково користуватися ременями безпеки.

/Files/images/ДОР7.jpeg

1.8 Основні види дорожньо-транспортних пригод (ДТП). Поведінка при ДТП. Найбільш розповсюджені види ДТП — це наїзд на пішохода, зіткнення, перекидання автотранспорту. Існує декілька правил для тих, хто виявився свідком або учасником ДТП: — за будь-яких обставин не залишати постраждалого без допомоги; — негайно сповістити про пригоду в ДАІ (це не обов'язково у разі відсутності жертв, а в учасників — претензій одне до одного); намагатися максимально зберегти всі сліди пригоди; свідкам наїзду або аварії, після якої водій покинув місце пригоди, запам'ятати та записати номер, марку, колір і прикмети машини та водія, викликати «швидку допомогу», сповістити дорослих та працівників ДАІ.

/Files/images/ДОР8.jpeg

1.9 Безпека руху ведосипедиста. Велосипед є транспортним засобом пересування, і на нього також поширюються правила дорожнього руху. Правила користування велосипедом: кататися на дитячому велосипеді може навіть малюк, але тільки на закритих для руху машин майданчиках, стадіонах та інших безпечних місцях; їздити на велосипеді по дорогах дозволяється з 14 років; велосипед має бути обладнаний світловідбивачами — спереду білого кольору, з боків — оранжевого, ззаду — червоного; Велосипедистові забороняється: рухатися по проїзній частині, коли поряд є велосипедна доріжка; рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей на дитячих велосипедах під наглядом дорослих); під час руху триматися за інший транспортний засіб; буксирувати велосипед; їздити, не тримаючись за кермо та знімати ноги з педалей; керувати велосипедом із несправним гальмом і звуковим сигналом, а також без освітлення у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості.

/Files/images/ДР9.jpeg

1.10 Самозахист від ДТП. Кращим засобом самозахисту від ДТП є виконання правил дорожнього руху. Досягти цього можна, завжди дотримуючись пішохідної дисципліни, а саме:

— не переходити дорогу на червоне світло незалежно від наявності на ній автомобілів;

— не вибігати на проїзну частину з тротуару, можна лише спокійно зійти, попередньо оцінивши ситуацію;

— ходити лише тротуарами, а якщо вони відсутні — по узбіччю, обов'язково повернувшись обличчям до транспорту, що рухається, тоді не тільки водій бачитиме пішохода, а й пішохід — водія;

— зібравшись переходити вулицю, спочатку подивитися ліворуч, а, дійшовши до середини,— праворуч;

— на дорозі відстань до автомобіля залежить від швидкості, з якою той рухається, отже, навчіться розраховувати, коли до авто далеко, а коли — близько; при цьому пам'ятайте, що навіть при швидкості 60 км/год гальмовий шлях автомобіля буде довшим за 15 метрів.

Пам'ятайте, що причиною ДТП може стати не тільки наїзд автомобіля або мотоцикла, але й велосипеда. Нерідко саме велосипедисти є джерелом напруженості на вулицях, у дворах. Чітко визначте для себе межі території для прогулянок, вулиці переходьте тільки в групі з іншими пішоходами.

ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ

/Files/images/11_1.jpeg

2.1 Причини виникнення пожеж. Вогонь здавна став надійним помічником у житті людей. Разом 13 тим необережне поводження з ним може призвести до виникнення пожежі. Пожежі часто виникають через такі причини: несправність або неправильна експлуатація електрообладнання, газових плит, електричних побутових приладів; увімкнення в одну розетку декількох побутових приладів великої потужності; несправність електропроводки; сушіння речей над газовою плитою; користування саморобними електричними гірляндами для ялинки, запалювання хлопавок і бенгальських вогнів поблизу хвої; використання легкозаймистих маскарадних костюмів із паперу та вати; несправна або залишена без догляду побутова електротехніка; необережне поводження з вогнем; ігри з вогнем; удари блискавки; збереження легкозаймистих матеріалів та речовин на балконі та вдома; витік газу; використання піротехніки.

/Files/images/7_2.jpeg

2.2 Дії під час виникнення пожеж. Правила поведінки при пожежі: подзвонити до служби 01 (якщо це можливо); повідомити повну домашню адресу, що горить, свій телефон, прізвище, ім'я та по батькові, скільки поверхів у будинку, якщо ви знаєте — як до нього під'їхати; вікна відкривати не можна, адже кисень посилить полум'я; негайно вийти з приміщення, покликати дорослих; під час пожежі заборонено користуватися ліфтами; з висотного будинку не біжіть сходами вниз, якщо зайнялося внизу, а рятуйтеся на даху, використовуйте пожежну драбину. Щоб уберегти органи дихання від чадного газу, слід пробуватися до виходу поповзом, бо внизу менше диму, накрити голову шматком мокрої тканини або пальтом.

/Files/images/10_1.jpeg

2.3 Правила експлуатації побутових електричних і нагрівальних приладів. При користуванні електричними приладами не можна: залишати без догляду ввімкнені прилади; ставити під розеткою електронагрівальні прилади, бо контакти розетки можуть перегрітися; вмикати у розетку декілька приладів одночасно; торкатися оголених місць при порушенні електропроводки або оголенні електричного проводу, поломці розетки; вмикати несправні електричні праски, самовари тощо; стукати по екрану телевізора, що згас, він може зайнятися або вибухнути; телевізор необхідно негайно вимкнути. При користуванні нагрівальними приладами не можна: вмикати їх через трійник та розміщати під розетками; накривати, адже прилад перегрівається; використовувати у тривалому режимі.

/Files/images/4_1.jpeg

2.4 Пожежонебезпечні речовини та матеріали. До пожежнонебезпечних речовин належать лаки, фарби, горючі й мастильні речовини, розчинники, аерозолі, газ тощо Пожежнонебезпечними матеріалами є меблі, речі, газети, журнали, книжки, картон, дерев'яні споруди, пластмасові вироби і покриття, дрова, вугілля, обпилювання, стружка, прищеп. Поблизу цих матеріалів категорично забороняється курити, користуватися відкритим вогнем. Якщо необхідно розігріти пожежнонебезпечну рідину, це роблять за допомогою гарячої води. При виникненні загоряння можна застосувати аерозольний хладоновий вогнегасник «ОАХ» разового користування. Горіння може розпочатися, коли є займиста речовина, кисень і джерело запалювання (відкритий вогонь). Горючі матеріали горять і після зникнення джерела запалювання. Особливо обережними треба бути з легкозаймистими матеріалами і речовинами (бензин, ацетон, спирт). Синтетичні і пластикові вироби під час горіння виділяють отруйні гази.

/Files/images/8_1.jpeg

2.5 Пожежонебезпечні об'єкти. До пожежнонебезпечних об'єктів належить приміщення будівль, у яких скупчується велика кількість людей, наприклад, актова зала школи. Існують нескладні правила, які допоможуть влаштувати і провести новорічне свято без ускладнень: — не користуватися відкритими джерелами вогню; — використовувати лише справні гірлянди заводського виробництва; — не прикрашати ялинку легкозаймистими іграшками.

/Files/images/ррж5.jpeg

2.6 Правила пожежної безпеки у вашому домі. Пам'ятайте, що не можна вдома: — користуватися несправними електричними побутовими приладами; — захаращувати балкони і підвали; — гратися з вогнем; — зберігати на балконах і в гаражах легкозаймисті матеріали; — сушити речі над плитою. Правила гасіння пожежі в квартирі на початковій стадії загоряння: — слід вимкнути джерела струму, перекрити крани газоподачі, джерело вогню накрити простирадлом; — якщо пожежа виникла через несправність електропроводки, нічого не можна заливати водою, можна взяти пісок, повстину, вогнегасники," — вікна відкривати не можна, бо кисень посилить вогонь. Якщо вогонь відразу загасити не вдалося, необхідно якомога швидше покинути приміщення і покликати на допомогу дорослих. Якщо є можливість, закрити по дорозі всі двері. Не можна ховатися у шафах, під ліжком чи столом, у туалеті чи ванній кімнаті. Необхідно зателефонувати за номером 101.

/Files/images/рж7.jpeg

2.7 Запобігання виникнення пожеж від електричного струму та правила гасіння пожеж. Для запобігання ушкодженню ізоляції і виникненню коротких замикань (і як наслідок — пожежі) не дозволяється: — зафарбовувати й білити шнури і проводи; вішати на них будь-що; — допускати зіткнення електричних проводів з телефонними, з теле- і радіоантенами, гілками дерев і покрівлями споруд; — використовувати як провідник електричного струму телефонні і радіопроводи; — довільно вбивати в стіни гвіздки, це може призвести до ушкодження скритої ізоляції; — самостійно проводити ремонт електророзеток, переносити електропроводку. Під час виникнення пожежі у приміщенні школи учні мають виконувати накази і розпорядження вчителів. План евакуації школярів має знаходитися у рамці під склом на видному місці. На ньому позначено також аварійні та запасні виходи. Не можна ховатися у кабінетах, підсобних приміщеннях, туалетах тощо. Під час евакуації треба поводитися організовано та не піддаватися паніці.

/Files/images/3_2.jpeg

2.8 Домедична допомога постраждалим. Швидкість і якість надання домедичної допомоги визначається підготовленістю осіб, які знаходяться поруч. Якщо хтось постраждав від пожежі, слід: заспокоїти постраждалого, покликати дорослих; якщо під рукою немає води, накинути на постраждалого цупку тканину; як тільки вогонь згасне, зняти тканину, щоб не травмувати обгорілу шкіру; не зривати одяг з обгорілого тіла, акуратно розрізати його ножицями і зняти те, що знімається; до приїзду лікарів накласти на опік суху й чисту тканину.

2.9 Основні правила пожежної безпеки під час відпочинку в лісі. Причинами пожежі в лісі можуть стати блискавка або засуха, але основною причиною виникнення пожеж у лісі є необережність людини. Пам'ятайте, що украй небезпечно: кидати палаючі сірники, недокурки; палити суху траву; розводити вогнища; залишати в лісі промаслені або просочені іншою горючою речовиною шматки тканини.

/Files/images/5_2.jpeg

ОБЕРЕЖНО, ГРИБИ!

/Files/images/44.jpeg

В Україні розпочався грибний сезон. З настанням літа у медичних закладах традиційно починають реєструвати випадки отруєнь грибами.

Аналіз випадків отруєнь грибами в Україні свідчить, що більшість отруєнь обумовлені вживанням пластинчатих отруйних грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково сприймаються за їстівні печериці та сироїжки. Отруєння також можуть спричинити їстівні гриби, які не пройшли належної термічної обробки або виросли на забруднених територіях чи уздовж швидкісних трас. Адже бліда поганка у багатьох регіонах просто не росте, наприклад, на півдні, проте основні масові отруєння реєструють саме там.

Нерідко отруюються грибами, які більшість досвідчених грибників спокійно кладуть до кошиків. Помилитися ж вони можуть, якщо збирають дуже молоді плодові тіла, коли ще не проявилися морфологічні ознаки. Наприклад, збирають сироїжки, а серед них може заховатися бліда поганка, яка ще не розкрилася і зовні їх нагадує. Тоді її можна помилково зірвати. Немало випадків, коли хворі потрапляли до лікарень після споживання голубінок, глив, сироїжок, синяків, парасольок тощо.

Кiлькiсть переглядiв: 157

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.